- Gyerekkorunkban azt hittük, hogy a nyulak csak sárgarépát esznek és ez jó nekik. Kiderült, hogy nem mindig szabad bízni a mesékben és rajzfilmekben: a sárgarépa ugyanis a nyulak számára olyan, mint nekünk az édesség és túlzott mennyiség esetén elhízáshoz vezet számukra.
- A kacsacsőrű emlős mérge annyira fájdalmas, hogy több hónapon át tartó gyötrelmes fájdalmat okoz, amit még a morfium sem képes enyhíteni.
- A szumóbirkózók napi 7 ezer kalóriát fogyasztanak, de mégsem szenvednek az elhízás okozta betegségektől. Normális a vérnyomásuk és a koleszterinszintjük. Ez annak a ténynek köszönhető, hogy minden zsírjuk szubkután (bőr alatti), és gyakorlatilag nincs zsigeri zsírjuk. A zsigeri zsír veszélyes, mert mélyen halmozódik fel, megzavarva ezzel a belső szervek normális működését és különféle betegségeket vonva maga után. A profi szumóbirkózók napi 5 órákat edzenek, ami megakadályozza számukra a veszélyes zsigeri zsír felhalomozódását.
- A napszemüveg viselése javíthatja a hangulatot. Erre a következtetésre jutottak az arcizmok és az érzelmek kapcsolatát tanulmányozó tudósok. Kiderült, hogy amikor önkéntelenül összeráncoljuk a homlokunkat a napfény miatt, akkor ugyanazokat az arcizmokat aktiváljuk, mintha a haragunkat fejeznénk ki. A kísérlet kimutatta, hogy azok az emberek, akik napszemüveg nélkül voltak az erős napsütésben, ingerültebbek és agresszívabbak voltak, mint azok, akik napszemüvegben voltak.
- Fél évszázaddal ezelőtt Nicaraguában nem volt külön nyelvük a siketnémáknak. Az 1970-es években azonban megnyílt az első siketnémáknak létrehozott iskola az országban, és a tanárok észrevették, hogy az iskolások olyan szokatlan nyelven kommunikálnak egymással, amit senki más sem ért. Kiderült, hogy a társadalomtól szó szerint teljesen elszigetelt siketnéma nicaraguai gyerekek létrehoztak egy saját, meglehetősen fejlett jelnyelvet. Ez a jelenség részben magyarázatot adhat arra is, hogyan alakult ki maga az emberi nyelv.
- A banán egy csodálatosan egészséges gyümölcs. A méhészek azonban nem engedhetik meg maguknak, mert a banán illata irritálja a méheket: agresszívvé teszi és támadásra ösztönzi őket.
- A kecskék képesek felismerni az emberi érzelmeket, és szívesebben lépnek kapcsolatba a pozitív és boldog emberekkel.
- A kutyák a háziasítás folyamata alatt olyan izmokat fejlesztettek ki, melyek lehetővé teszik számukra, hogy felemeljék a szemöldöküket és az arckifejezésükkel manipulálják az embereket. Az “aranyos kiskutya” tekintet tehát egy hosszú evolúciós folyamat és az emberhez való közelség eredménye.
Vannak olyan tudományos tények, melyek megismerése után nem tudod eldönteni: ez most tényleg igaz, vagy csak kitalálták? Például tudtad, hogy a szumóbirkózóknak a hihetetlen túlsúly ellenére is sikerül egészségesnek maradniuk? Hát azt, hogy a kutyák képesek manipulálni az embereket?
A Liked.hu-nál szeretünk meglepetéseket okozni, ezért mai cikkünkben váratlan tudományos felfedezések egész gyűjteményével készültünk, melyek láttán könnyen lehet, hogy te sem akarsz majd hinni a szemednek.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK