-
10 Padlósöprés
Sokunk számára a padló felsöprése egy gyors és egyszerű módja az otthoni takarításnak. Nem árt azonban, ha tudjuk, hogy az ilyen takarítás a szennyeződések tizedét sem képes eltüntetni.
A por nagy része a levegőbe emelkedik közben, és a bútorokra, illetve egyéb tárgyakra rakódik rá, míg a padlón a seprűvel végighúzott apró szennyeződések napról-napra karcolják meg a parkettát, amitől az egy idő után alapból is porosnak tűnik majd. Sokkal jobb, ha söprés helyett inkább porszívózunk: a takarítás alaposabb lesz, és a lakás hosszabb ideig marad tiszta.
-
9 Műanyag vágódeszka használata fa helyett.
Egy régi mítosz szerint a műanyag vágódeszkák higiénikusabbak, mint a fából készültek, ez azonban egyáltalán nem így van. Annak ellenére, hogy a fa valóban képes felszívni a baktériumokat, nem túl kellemes környezet a számukra. Ellenben a műanyag vágódeszkákkal, melyek körülbelül csak az első karcolásig biztonságosak, utána pedig a mélyedések kiváló táptalajt biztosítanak a baktériumok számára, amiktől még alapos fertőtlenítéssel sem tudunk teljesen megszabadulni.
HIRDETÉSHIRDETÉSHIRDETÉS -
8 Vágódeszka mosás mosószerrel.
A mosogatószer hatékonyan távolítja el az ételmaradékokat a deszkákról, de a karcolások és vágások is tartalmaznak mikroszkopikus ételmaradékokat, ami az emberi szem számára láthatatlan. A tökéletes biztonság érdekében fertőtlenítsük a vágódeszkát hidrogén-peroxiddal.
-
7 Tészta/rizs forró vizének és a kávézaccnak a mosogatóba öntése.
A mosogatóba öntött kávézacc könnyen dugulást okozhat, ezt talán mondani sem kell. Hasonlóan veszélyes azonban például a tészta forróvizének a lefolyóba öntése, ami azontúl, hogy képes megolvasztani a műanyag vezetéket, a ragadós tésztadarabkák miatt könnyedén el is tömítheti azt.
HIRDETÉSHIRDETÉSHIRDETÉS -
6 Ágy megágyazása ébredés után.
Egy hír, ami valószínűleg tetszeni fog azok számára, akiknek a reggeli ébredés minden napos küzdelem. Tudni kell, hogy a poratkák mikroszkopikus organizmusok, amik az elhalt emberi bőrsejtekkel táplálkoznak. A hő és a nedvesség ideális körülményt biztosít számukra, ezért a közvetlenül ébredés után bevetett ágynemű maga a paradicsom a poratkák számára. Ez később allergiás reakciókat okozhat, beleértve az asztmát, az allergiás náthát és a kötőhártya-gyulladást. Alvás után ezért jobb, ha a takarót kicsit összegyűrve hagyjuk, hogy nyugodtan kiszáradhasson.
-
5 A függönynek mindig kihúzva kell lennie.
Ha azt szeretnénk, hogy a parkettánk és a bútoraink a lehető legtovább őrizzék meg a színüket és az állapotukat, akkor érdemes a napsütötte órákban egy kis árnyékot biztosítani a számukra. Ne tegyük ki őket közvetlen napfénynek, az UV-sugarak miatt ugyanis a bútorok és a fa padlók gyorsabban színeződnek. Értelemszerűen erre azoknak az embereknek kell figyelniük, akiknek a szobájuk/lakásuk a napsütötte oldalon található.
A legalapvetőbb háztartási szabályokkal mindenki tisztában van. Mindenki tudja például, hogy a nedves ruhákat nem szabad a mosógépben hagyni mosás után, azonban vannak olyan hibák, amit sokszor még a legtapasztaltabb emberek is elkövetnek az otthonuk takarítása közben. A népszerű, és hasznosnak gondolt trükkökről olykor kiderül, hogy többet ártanak, mint használnak.
A Liked.hu-nál most összeállítottunk egy listát azokról a mindennapi szokásokról, amit az emberek előszeretettel végeznek, anélkül, hogy tudnák, mekkora hibát követnek el közben.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK
4. Frottír törülközők a fürdőben.
A fürdőszobában kampóra akasztott frottír törölközők igazi táptalajt jelentenek a gombák és baktériumok számára. A nedvesség, a hő és az oxigén ideális környezet számukra, ezért annak érdekében, hogy ne ártsunk velük a bőrünknek, célszerű 2 naponta cserélni őket. Ilyenkor se felejtsük el alaposan megszárítani őket.
3 Takarítás után közvetlenül a WC-kefe visszahelyezése a tartóba.
Ha használat után azonnal visszatesszük a vécékefét a tartóba, akkor a róla lecsöpögő baktériumok azonnal elszaporodnak a tartóban. Ennek elkerülése végett ajánlott egy kicsit a vécé és az ülőke közé csíptetni a kefét, hogy a nedvesség rendesen lecsöpöghessen róla.
2 Teafű lehúzása a vécében.
A teafüvek WC-n történő lehúzása egyáltalán nem túl okos ötlet. Ha rendszeresen csinálunk ilyet, a teában lévő tannin sötétbarnává változtatja a WC-csészénket, amit utána kemény súrolással sem fogunk tudni helyreállítani. Hasonló a helyzet a vécében lehúzott kávémaradékkal is.
1 Tisztítószer permetezése közvetlenül a felületre.
A tisztítószerek közvetlenül a bútorokra és üvegfelületekre történő permetezése esetén egy vékony oldatréteget hozunk létre rajtuk, ami a szem számára láthatatlan. Ennek következtében a por és a szennyeződés csak még jobban megtapad rajtuk. Érdemes egy rongyra vagy szivacsra permetezni először a tisztítószereket, és utána átdörzsölni a bútorokat.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK