Stanley Coren pszichológus professzor egy nap úgy döntött, hogy kideríti, melyik kutyafajta a legintelligensebb és a legtaníthatóbb a világon. Stanley számos tanulmányt végzett és rengeteg interjút készített az Egyesült Államokban és Kanadában élő kutyakiképzőkkel. Az adatokat később kemény munkával elemezte, hogy értékes következményeket vonhasson le belőlük.
1994-ben Stanley Coren kiadta a „The Intelligence of Dogs” című könyvet, ami azonnal bestseller lett és 26 nyelvre fordították le. Ebben a professzor 6 csoportra osztotta a kutyákat aszerint, hogy mennyire képesek megtanulni a parancsokat és megoldani az emberek által felállított problémákat. A legszerényebb tanulási képességgel rendelkező kutyáknak körülbelül 100 ismétlésre volt szükségük egy parancs megtanulásához, míg a legokosabb kutyacsoport tagjainak 1-15 ismétlés is elég volt hozzá, hogy új készséget sajátítsanak el. A Liked.hu-nál most utóbbit, vagyis a legokosabb csoportba tartozó kutyákat mutatjuk be nektek.
Amerikai cocker spániel – 20. hely
Breton spániel – 19. hely
Közép schnauzer – 18. hely
A tizennyolcadik hely osztott volt a közép schnauzer, az angol cocker spániel és a simaszőrű retriever között.
Rövidszőrű német vizsla – 17. hely
Farkasspicc — 16. hely
A tizenhatodik helyen egyúttal a rövidszőrű skót juhászkutya és a hosszúszőrű skót juhászkutya is osztozott.
Schipperke – 15. hely
Belga juhászkutya (Tervueren) – 14. hely
Angol springer spániel – 13. hely
Törpeschnauzer – 12. hely
A professzor a tanulmányában egyébként kifejtette, hogy a viszonylag újonnan kitenyésztett kutyafajták jobban képezhetők, mint az ősibb kutyafajták.
Welsh Corgi (Pembroke) – 11. hely
A tizedik helytől lefelé már tényleg a legkiválóbb tanulási képességekkel rendelkező kutyák következnek majd. Ezeknek a kutyáknak már csak 5 vagy annál kevesebb parancsismétlésre volt szükségük ahhoz, hogy teljesen megtanuljanak egy parancsot.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK