-
-
13 Bármily meglepő, Dina valójában csak egy volt a sok vadon élő gyermek közül, akit Indiában találtak a 19. században. Indiában nagy múltra tekint vissza, hogy a gyerekek sokszor nem emberi szülők, hanem különféle állatok, például párducok, kutyák, vagy akár tyúkok nevelték.
-
12 Dina Sanichart 1872-ben egy vadászcsapat fedezte fel az indiai Uttar Prades államban. A fiú négykézláb sétált, miközben egy farkasfalkát követett.
Amikor észrevették a vadászokat, a fiú a farkasokkal együtt visszabújt az odúba. A látvány egyszerre volt nagyon izgalmas és ijesztő is a vadászok számára. Mivel a titokzatos fiú felkeltette az érdeklődésüket, ezért a vadászok úgy döntöttek, hogy közelebbről is megismerkednek a fiúval. Felgyújtották a barlangot, a kimenekülő farkasokat lelőtték, a fiút pedig magukkal vitték.
HIRDETÉSHIRDETÉSHIRDETÉS -
11 A fiút hatévesnek hitték.
A vadászok egy gyermekotthonba vitték a fiút, ahol megkeresztelték, majd a Sanichar nevet kapta, ami urdu nyelven szombatot jelent, mivel ezen a napon érkezett az árvaházba.
Sanichar nagyon sokat harcolt az emberekkel. Az árvaház vezetője egy nyilatkozatban elmondta, hogy bár a fiú nagyon alacsony IQ-val rendelkezett és tényleg állatként viselkedett, néha azért mégis megmutatkoztak rajta az intelligencia jelei. Bár sokan igyekeztek tanítani a fiút, végül soha nem tanult meg beszélni, írni vagy olvasni.
-
10 A fiú állati hangokkal kommunikált és egész életében négykézláb sétált.
-
9 Bár később Dina megtanult kétlábon járni, a ruhaviselést egész életében elítélte, és inkább meztelenül sétált.
-
8 Az árvaházba érkezve nem volt hajlandó főtt ételeket enni, csontokra és nyers húsra fájt a foga.
Annak ellenére, hogy Dina semmilyen emberi vonást sem mutatott, végül szert tett egy emberbarátra. Az árvaház vezetője erről úgy vélekedett, hogy mindannyian vágyunk egy társra, legyünk akár emberek vagy állatok. A farkasfiú az árvaház egy másik gyermekében találta meg ezt a barátot, és sok mindenben követte őt, például neki köszönheti azt, hogy idővel megtanult pohárból inni.
-
7 Sanichar kevés emberi szokást sajátított el az élete során, ám ezek közül egyik mégis a dohányzás volt.
-
Valószínűleg nincs olyan ember a Földön, aki ne hallott volna még Maugliról, Rudyard Kipling híres művének, a Dzsungel könyvének a főszereplőjéről. Azt azonban már jóval kevesebben tudják vagy akárcsak gondolnák, hogy ezt a könyvet egy valós történet ihlette.
A Liked.hu-nál utánajártunk Dina Sanicha történetének, akit az „indiai farkasfiú” néven ismert meg a világ. A vadon élő fiú a 19. században élt, és farkasok nevelték, ezért sokan úgy vélik, hogy ő volt az inspirálója a híres Dzsungel könyvének.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK