Egy tanulmány szerint az állattulajdonosok jobban szeretik a kutyáikat, mint más embereket. Úgy vigyáznak a kis négylábú barátaikra, mintha a saját gyermekeik lennének, és ennek megfelelően végtelen szeretettel árasztják el őket, amit a kutyák is viszonoznak a maguk módján. Amellett, hogy védelmezik a gazdáikat, minden lehetséges módon igyekeznek elmondani nekik, hogy mennyire szeretik őket.
Szakértők kimutatták, hogy amikor egy kutya ráteszi a mancsát a gazdájára, azzal valójában azt jelzi, hogy mennyire szereti az illetőt. A Liked.hu-nál szerettünk volna egy kicsit többet megtudni a témáról, ezért utána olvastunk és úgy döntöttünk, hogy veletek is megosztjuk.
Ha valaha is kívántad már azt, hogy bárcsak tudna beszélni a kutyád, vagy legalább tudatni veled, hogy ő is szeret téged, akkor ez a kívánságod részben teljesült. Bár a kutyusok nem tudnak úgy kommunikálni, mint mi, a szakértők arra jöttek rá, hogy a mancsukat használják a testbeszédhez sok üzenet és érzés közvetítésére.
,,Szeretlek”
Amikor egy kutya odamegy hozzád, és rád teszi a mancsát, akkor valójában tudatja veled, hogy szeret téged, és nagyra értékel mindent, amit érte teszel. Egy kutyaszakértő szerint amikor megsimogatjuk a szőrös barátainkat, azok pedig próbálnak megérinteni a mancsukkal, akkor valójában a szeretetüket próbálják meg közvetíteni felénk.
,,Mindig számíthatsz rám”
A mancs felemelése és a vele történő érintés néha mást is jelenthet. A kutyák ugyanis képesek olvasni és megérteni az emberi érzelmeket, tehát ha szomorúak vagyunk és a kutyánk odajön, hogy ránk tegye a mancsát, az valószínűleg azt jelenti, hogy próbának megnyugtatni és elmondani, hogy minden rendben lesz.
,,Figyelj rám, ember!”
Ha folyamatosan bökdös minket a kutyus a mancsával, vagy esetleg az égbe emeli azokat, az azt is jelentheti, hogy szeretné felkelteni a legjobb barátja, vagyis a mi figyelmünket, hogy egy kicsit foglalkozzunk vele. A kutyáknak épp olyan szükségleteik vannak, mint a gyerekeknek, és a falkaösztöneik miatt vágynak a másokhoz való kötődésre, vagyis a család szeretetére és gondoskodására. A mancs felemelése mellett egyébként a mellénk ülve nekünk támaszkodás is hasonló jelentéssel bír.
A kutyával történő játék segít megakadályozni mindkét félnél a depressziót
Neem, nemcsak átvitt értelemben, szó szerint értjük. Egy kutatás szerint ugyanis, amikor a kutyánkkal játszunk, a szervezetünkben boldogsághormonok szabadulnak fel, amitől jól érezzük magunkat. Hasonló kémiai folyamat megy végre az állat testében is, ami folytán szerotonin hormonok szabadulnak fel. Ez segít leküzdeni vagy elkerülni a depressziót és egyéb kapcsolódó rendellenességet.
Tette már rád a kutyusod a mancsát? Milyen módokon szokott még kommunikálni veled a kedvenced? Oszd meg velünk hozzászólásban a tapasztalataidat!
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK