-
-
1 A zátonyra futott Costa Concordia roncsa a Google Earth felvételein.
-
2 Lencsevégre kapott fegyverkereskedő Oroszországban.
HIRDETÉSHIRDETÉSHIRDETÉS -
3 Az egyik leghíresebb észak-koreai munkatábor, a Jodoki koncentrációs tábor.
-
4 Az arizonai sivatagban található Davis–Monthan légibázis. itt őrzik az Egyesült Államok második világháború óta leselejtezett repülőgépeit.
-
5 Gondolkodtál már rajta, hogy milyen lehet egy sugárhajtású vadászgép mögött állni, amikor beindítja a hajtóműveit? Az alábbi Google Earth képen látható nyomok szerint nem túl kellemes.
HIRDETÉSHIRDETÉSHIRDETÉS -
6 Elcsípett közlekedési baleset. Reméljük, senki sem sérült meg.
-
7 Kigyulladt kollégium, ami olyan hevesen égett, hogy a Google Earth műholdfelvételein is jól kivehető.
-
-
-
8 A Google Earth-nek szintén van képe a szeptember 11-ei new yorki terrortámadásról.
-
9 A Google Earth bátor munkatársai még az ukrán Pripjatyba is bejutottak, ahol többek között ezt a felkavaró felvételt sikerült készíteniük.
HIRDETÉSHIRDETÉSHIRDETÉS -
10 A Google Earth sokszínűségét jelzi, hogy a segítségével akár az elhagyatott (és ma már lezárt) Hasima-szigetre is ellátogathatunk, ami egykoron a japán szénbányászoknak nyújtott otthont, ám a szén elfogyása után kísértet-szigetté vált..
-
11 Ezen a brazíliai felvételen egy szemetet evő ló látható, ami jól tükrözi az ország nagy részére jellemző állapotokat.
-
12 Rejtélyes koponya az oroszországi Novaja Zemlja szigetcsoport egyik Google Earth felvételén.
HIRDETÉSHIRDETÉSHIRDETÉS -
13 A clevelandi emberrablás fogvatartójának, Ariel Castronak a házát még ma is egy kitakart kép jelzi a Google Earth-en, ami csak még kísértetiesebbé teszi a történteket, hiszen a férfi házát azóta elbontották.
-
14 Első pillantásra olyan, mintha holttestek hevernének a szemetesek körül ezen a chilei felvételen, de ezek szerencsére csak próbababák.
-
A Google Earth kétségkívül az egyik legnagyobb találmány és fejlesztés, ami csak az internetes világhoz köthető. Nincs ember a Földön, aki ne keresett volna már rá a saját otthonára, esetleg gyerekkori házára az így elérhető műholdfelvételeken.
Bár az egyszerű hétköznapi emberek legtöbbször ilyen, vagy ehhez hasonló dolgokra használják, a Google Earth olykor egészen furcsa pillanatokat is lencsevégre kapott, melyekre valószínűleg sosem bukkantunk volna rá magunktól. Most ezek közül szeretnénk megosztani veletek néhányat.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK