Emlékezz csak vissza a földrajz órákra. Valószínűleg te is szerettél új és érdekes dolgokat tanulni a világról, még akkor is, ha az iskolai tananyag helyenként száraz vagy kissé unalmas volt. Jó, ha tudod azonban, hogy bármennyire is figyeltél ezeken az órákon, ettől még nem tudsz mindent a bolygónkról, már csak azért sem, mert folyamatosan fedeznek fel új és érdekes dolgokat vele kapcsolatban.
A Liked.hu-nál most nem földrajzkönyveket lapozgattunk, hanem olyan internetezők bejegyzéseit olvasgattuk, akik érdekes dologra lettek figyelmesek a világunkkal kapcsolatban. Ezekből mi is sokat tanulhatunk.
5 A
A Hold átmérője kisebb, mint Ausztrália hossza keletről nyugatra.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK
8 Írországban az északi szélesség 53. fokán pálmafák nőnek, míg Kanadában szinte ugyanazon a szélességi fokon jegesmedvék élnek.
Botanikai szempontból valójában ezek nem pálmafák, bár nagyon hasonlítanak rájuk. Ezeket a fákat Cordyline australis-nak hívják, és Új-Zélandról hozták be őket az 1800-as években.
10 Annak ellenére, hogy
Ez főként annak a ténynek köszönhető, hogy az ausztrál lakosság nagy része a tengerparti területeken él, mivel csak ezek a területek alkalmasak a kényelmes életre.
12 A jégkorszak
A Föld történelmének 4,5 milliárd évében mindössze 4 jégkorszak volt, melyek közül az utolsó még mindig tart, ebben élünk. A Föld éghajlata folyamatosan váltakozik a jeges és üvegházhatású időszakok között, amikor a bolygón egyáltalán nincsenek gleccserek. A jégkorszak az az időszak, amikor egész évben hatalmas jégsapkák borítják a bolygó mindkét pólusát. Most a legutolsó jégkorszak végén járunk, ezt az időszakot interglaciális időszaknak nevezik – vagyis amikor a bolygón időszakos meleg és hideg évszakok váltják egymást.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK