Az őrült tervezési megoldások teszik a környező világot rendkívüli érdekessé és emlékezetessé. A mérnökök elképesztő eszközöket hoznak létre, amelyekkel majdnem bármelyik országban összefuthatunk. A kreativitás nemcsak az építészetet, a háztartási készülékeket és az autókat érintette, hanem a repülőgépeket is.
Néhányuk annyira futurisztikusnak tűnik, hogy úgy tűnik, mintha csak a hollywoodi film forgatásán fotózták volna a távoli jövőben. Mások épp ellenkezőleg, olyan nevetséges dizájnnal rendelkeznek, hogy akaratlanul is mosolyra görbül tőlük az ember szája.
1 Caproni 60, kísérleti repülőhajó
A csodagép mindössze két rövid repülést hajtott végre. 1921. március 2-án a pilóta 80 kilométer per órás sebességgel repült, és sikerült a vízről felszállnia. A második, és sajnos utolsó repülés két nappal később történt. A gép 100 kilométer per órás sebességgel szállt fel, de hamarosan elvesztette az uralmat és a vízbe zuhant. A pilóta nem sérült meg.
2 Stipa-Caproni – olasz kísérleti repülőgép
Ezt a hordóalakú repülőgépet 1932-ben fejlesztették ki. Kiválóan emelkedett, csendes volt és stabil repülés közben. Azonban a nagy elülső légellenállás lerontotta az összes szerkezeti előnyt.
3 Nemeth Parasol – egy tökéletesen kerek szárnyú repülőgép
Egy rendkívüli monoplán gépet Miami város egyetemi hallgatói készítették 1934-ben.
4 Vought V-173 – “repülő palacsinta”
Függőleges felszállású és leszállású repülőgép “kerek szárnyakkal”. Az első repülés 1942-ben történt. Összesen mintegy 190 repülést hajtottak vele végre.
5 Airbus A300-600ST “Beluga”
A “Beluga” egy széles törzsű sugárhajtású teherszállító repülőgép, amelyet nagyméretű terhek szállítására terveztek. Teljes terhelés mellett, ami 47 tonna, a repülési hatótávolsága körülbelül 1700 kilométer (kb. 750 kilométer per óra sebességgel). Fél terheléssel a repülési hatótávolság közel 5000 kilométerre nő.
6 Aerocycle HZ-1
Az első HZ-1 repülőgép példánya 1955-ben szállt fel. A szerkezet sok hiányosságot mutatott, és veszélyes volt, ezért úgy döntöttek, hogy a projektet leállítják.
7 Avro Canada VZ-9 Avrocar – repülő korong
Nem, ez nem egy repülő csészealj. Ez a fejlesztés egy lebegő tárgy, amelynek diszkosz alakja van, és függőleges felszállásra és leszállásra alkalmas. Egy titkos amerikai katonai program részeként találták ki 1959-ben.
8 Snecma C-450 – egy repülőgép, amely úgy néz ki, mint egy rakéta.
Körkörös szárnnyal rendelkező függőleges felszállású és leszállású kísérleti repülőgép, amelyet Franciaország fejlesztett ki. Az első repülést 1958-ban hajtották végre. Néhány sikertelen teszt után a projektet elvetették.
9 Scaled Composites Model 281 Proteus
Hosszú repülőtávolságra fejlesztett repülőgép tandem szárnnyal. A repülőgépet a távközlési állomások kiépítésének vizsgálatához tervezték.
10 McDonnell XF-85 Goblin – sugárhajtású repülőgép
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK
11 Luny osztályú ekranoplán
Az első “Lun” példány 1985-ben emelkedett az égbe. A gép méretei egyszerűen lenyűgözőek: szárnyfesztávolság – 44 méter, hossz – 73,8 méter, felszállási tömeg – 380 tonna.
12 Az X-13 Vertijet képes volt felszállni a “farkáról”
Az 1950-es években összeszerelt kísérleti repülőgép az Amerikai Légierő számára készült.
13 A Northrop XB-35 a “repülő szárny” koncepciója szerint készült
14 Dornier Do 31 – Pinokkió a repülőgépek világában
Az 1967-ben készült kísérleti sugárhajtású teherszállító repülőgépet a Német Szövetségi Köztársaság megrendelésére építették.
15 M2-F1 vagy “repülő fürdő”
Az első repülést a szokatlan vontató repülőgéppel 1963-ban hajtották végre. A nevét a furcsa kád alakú formájáról kapta.
16 A Northrop XP-79 kódneve “repülő ram” volt
A pilóta a gép vezérlését fekve végezte a pilótafülkében. Biztosan emlékezetes repülések voltak! Az első repülés ezzel a különleges géppel 1944-ben történt.
17 Lockheed Martin X-59 QueSST
Egy új amerikai kísérleti szuperszonikus repülőgép, amely képes akár 1510 kilométer per órás sebességet is elérni. A szuperszonikus személyszállítás iránti vágy felmérésére tervezték.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK