A Föld mélyén nem csak értékes ásványok találhatóak, hanem az emberiség történelmének hagyatéka is. A talajban ugyanis nemcsak az elpusztult állatok maradványaival találkozhatunk, de néha komplett civilizációkkal is. Az archeológiai leleteknek köszönhetően valós tényeket ismerhetünk meg az emberiség életének azon korszakából, amikor még írni sem tudtak az őseink.
Annak ellenére, hogy a modern archeológia nagyon széles körű ismeretekkel rendelkezik a múltról, és úgy tűnik, hogy a fő felfedezések már megtörténtek, a tudósok néha még mindig olyan lenyűgöző leletekre bukkannak szerte a világon, melyek lehetővé teszik a világunk történelmének egy teljesen új irányból történő megközelítését. A Liked.hu-nál most összegyűjtöttünk néhány meglepő régészeti felfedezést, melyek lehetővé teszik, hogy mi is új szemszögből tekintsünk vissza a múltba.
1 505 aranyérmét találtak egy sárgaréz edényben a Jambukeshwarar templomban végzett ásatások során.
2 Vásott kenut találtak a Wisconsin állambeli Mendota-tóban.
A leletet csúcstechnológiás eszközökkel szkennelték. Hozzávetőleges életkora 1200 év.
3 Fűrészelt fogú viking koponyát találtak egy tömegsírban az angliai Dorsetben.
A reszelt fogak rendeltetése továbbra is tisztázatlan, de egyes kutatók úgy vélik, hogy a faragott fogakra azért volt szükség, hogy megfélemlítsék az ellenfelet a csatában, vagy hogy megmutassák, milyen nagy harcos az illető.
4 Római lópáncél az időszámításunk utáni 3. századból, körülbelül 2000 bronz pikkelyből áll. A szíriai Dura-Európoszban találták.
Az alsó képen a páncél nem sokkal az 1932-es felfedezése után látható.
5 Nagy Ramszesz kolosszusát 1820-ban fedezték fel Memphisz nagy temploma közelében.
Ez egy hatalmas, tízméteres szobor, amit mészkőből faragtak. Az emlékmű alsó része hiányzik, ezért úgy döntöttek, hogy fekvő helyzetben hagyják. Az emlékmű kora 4500 év.
6 Ez az ezüst gyűrű két horgon lógó halat ábrázol. A 3. század környékén készítették ezt a díszt.
7 Madár az egyiptomi Szakkarából. Az i.e. 3-2 században készült.
Ezen figura egyébként sok vitát generált. Khalil Messikha egyiptológus azt mondta, hogy ez a kis figura egy igazi repülőgép apró másolata, amelyet az ókori Egyiptomban találtak fel. Egy másik kutató, Martin Gregory azonban cáfolja Khalil szavait, azzal érvelve, hogy ez a madár soha nem tudna repülni, mivel hiányzik a farok részéről a vízszintes vezérsík. Más feltételezések szerint a figura lehet akár a sólyomisten kultuszának tárgya, de bumeráng vagy gyerekjáték is.
8 Ezt a Jupiter Dolichenus templomhoz tartozó bronzkezet Angliában fedezték fel.
9 Ezt a fekete gránit szarkofágot Egyiptomban találták meg.
Több tonnát nyom, és a legnagyobb szarkofág, amit valaha Alexandriában találtak. Belsejében a tudósok három, az egyiptomi hadsereghez tartozó tiszt holttestét találták.
10 A Bámiján-völgyi Buddha szobor, Kr.u. 6. század, Afganisztán.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK